Yapıcıoğlu, “Ne mutlu Türk’üm” diyecek

Terör örgütü Hizbullah’ın uzantısı olduğu argümanlarıyla sık sık gündeme gelen HÜDA PAR’ın, AKP listelerinden milletvekili seçilen Genel başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) kaydını yaptırdı.

Yapıcıoğlu ile birlikte AKP Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, AKP Mersin Milletvekili Faruk Dinç ile AKP Batman Milletvekili Serkan Ramanlı da kayıt yaptırdı.

Kayıt sürecinin akabinde gazetecilere açıklama yapan Yapıcıoğlu, “Seçim kampanyası boyunca HÜDA PAR neredeyse kampanyanın merkezindeydi. Herkes HÜDA PAR üzerinden bir kampanya yürüttü. Bilhassa muhalefet cephesi. Geçmiş geçmişte kaldı” dedi.

YEMİN METNİ

Gazetecinin yemin metnine ait sorusuna Yapıcıoğlu, şu karşılığı verdi:

“Elbette okuyacağız. Onun bir sözünü hatta bir virgülünü eksik bırakmamak lazım. Rastgele bir ek yahut çıkarma yapma üzere bir niyetimiz yok. Bu türlü bir şey zati mümkün de değil. Bu tartışmalar kampanya sürecinde hatta seçimden sonra da HÜDA PAR tartışmaların merkezindeydi. Yeminimizi yapacağız ve parlamentodaki misyonumuza başlayacağız.”

“GÖMLEKLERİMİZİ ÇIKARIP BAŞKALAŞMADIK”

Yapıcıoğlu, “Geçmiş geçmişte kaldı” derken neyi kastettiğini ise şöyle anlattı:

“Geçmiş geçmişte kaldı derken biz HÜDA PAR’ı geçmişte bırakmadık. Fakat biz şunu söyledik: Seçim kampanyası periyodunda bize saldıranlar, hakaret edenler umarım bu üsluplarını bırakırlar. Biz onlara takılmayacağız. Bundan sonra nezih bir üslupla yolumuza devam edelim istiyoruz. Yoksa biz daha önce de söyledik, parti programımızı geride bırakıp ya da kimi gömleklerimizi çıkarıp başkalaşmadık.”

HİZBULLAH BAĞLANTISI

Zekeriya Yapıcıoğlu, terör örgütü Hizbullah’ın uzantısı oldukları argümanlarını hatırlatan gazeteciye ise, “O da çok kasıtlı bir şey. Değil. Onu söyledik tekraren söyledik. Bunu duymayan yoktur. Fakat hala ısrarla birebir şey soruluyorsa yoktur diyoruz” diye yanıt verdi.

Yapıcıoğlu, sorusuna devam eden gazetecinin kelamını keserek, “Cevabınızı verdim beyfendi. Rastgele bir kabahat işleyen birini savunmuş olmak, sanıkla özdeşleşmiş olmak değildir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir