Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “rüşvet” ve “irtikap” suçlarından tutuklandı

Beşiktaş Belediyesi’ne yönelik rüşvet soruşturması kapsamında yakalanarak adliyeye sevk edilen eski belediye başkanı Murat Hazinedar‘ın da ortalarında bulunduğu 3 kuşkulu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “çıkar hedefli örgüt kurma”, “rüşvet” ve “irtikap” hatalarından iki yıldır süren soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 17 kuşkulu yakalanmıştı. Emniyetteki süreçleri tamamlanan şüphelilerden biri özgür bırakılırken, ortalarında Murat Hazinedar’ın da bulunduğu 16 kuşkulu dün sabah saatlerinde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcılık sözlerinin ardından eski belediye başkanı Murat Hazinedar, eski lider yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, Çetin Kırışgil, Ekrem Eray Arda, Mehmet Uğur Şahin, Bediz Güvenkaya ve Mürvet Günday “İcbar suretiyle irtikap” ve “Rüşvet almak” kabahatlerinden tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildiler. Şüphelilerden biri savcılık sorgusundan sonra hür bırakıldı. Başka 8 şüphelinin ise isimli denetim uygulanması talep edildi. 

İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nde sorguları yapılan şüphelilerden Murat Hazinedar, Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil’in  tutuklanmasına karar verildi. Öteki şüpheliler ise isimli denetim kararıyla hür bırakıldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir